En uygun konut kredisi için bankaları karşılaştırın, kazançlı çıkın!

Albaraka

Albaraka Türk Konut Kredisi

Albaraka Türk konut kredisi için, almak istediğiniz konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar finansman desteği sağlamaktadır. Eğer almak istediğiniz konutu veya başka bir gayrimenkulü teminat olarak gösterirseniz, finansman desteği %100’e kadar çıkabiliyor. Albaraka Türk konut kredisini 120 aya kadar vadeli vermekle birlikte ödeme seçeneklerinde de kolaylık sağlıyor.

Albaraka Türk Konut Kredisi Hesaplama

Kullanmak istediğiniz konut kredisi hesaplama işlemini kendiniz de detaylı bir şekilde yapabilirsiniz. Konut kredisi kullanmadan önce ödeme planı oluşturmanız ve almak istediğiniz konut hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Böylece yapacağınız konut kredisi başvurusunun olumlu sonuçlanma şansını arttırmış olursunuz. Albaraka Türk konut kredisi hesaplama için sunmuş olduğu vade seçenekleri ve faiz oranları aracılığı ile kendinize özel bir ödeme planı oluşturmanız oldukça kolay. Kendinize ait ödeme planı oluştururken aylık gelirinizi de göz önünde bulundurmaya dikkat edin. Albaraka Türk’ün sunmuş olduğu ödeme fırsatları da kişiye özel. İster her ay ödeme yapın isterseniz seçtiğiniz aylarda ödemeniz olsun. İstediğiniz eve sahip olmak için uygun ödeme planı Albaraka Türk tarafından tüketicilere sunuluyor.

Albaraka Türk Konut Kredisi Yıllık Maliyet Oranları

 • Kredi Tahsis ücreti, kullanacağınız kredi tutarının binde 5'i kadardır.
 • Ekspertiz ücreti 650 TL civarında olmakla birlikte konutun özelliklerine göre değişim göstermektedir.
 • Konut sigortası yıllık ortalama 175 TL, DASK prim ücreti yıllık ortalama 155 TL'dir. Konut sigortası ve DASK prim tutarı ortalama olarak alınmıştır; bu tutar lokasyona ve m²'ye göre değişiklik göstermektedir

Albaraka Türk Konut Kredisi Başvuru

Albaraka Türk konut kredisine, 18 yaşından büyük olmanız ve gelirinizi belgelemeniz durumunda Albaraka Türk Konut Kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ön değerlendirme için sizden istenilecek belgelerde bir eksiklik olmazsa en geç 1 iş günü sonucunda konut kredisi başvurunuz cevaplanır. Konut kredisi başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde ekspertiz değerlendirmesi için ayrı bir süreç başlar. Ekspertiz raporunun sonucunda kredi miktarınız belirlenir. Finansman tutarında anlaşma sağlandıktan sonra kredi işlemleriniz hızlanır ve sahip olmak istediğiniz konutu kolayca alabilirsiniz. İsterseniz şubeye bile gitmeden telefon bankacılığı veya online bankacılık ile konut kredinize ön başvuru yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Konut Kredisi Başvuru Evrakları

 • Nüfus cüzdanı, ikamet belgesi, fatura veya tapu fotokopisi,
 • Gelir Belgesi;
 • Memurlar için gelir belgesi: Maaş Bordrosu,
 • Özel Sektör Çalışanları için gelir belgesi: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri,
 • Emekliler için gelir belgesi: Emekli aylık dökümü,
 • Şirket Ortakları için gelir belgesi: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi,
 • Çiftçiler için gelir belgesi: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri,
 • Gayrimenkul kira geliri olanlar için gelir belgesi: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

Şube Arama

Konut Kredisi Hesaplama

Konut Arama Durumu

Kredi Tutarı

Vade