En uygun konut kredisi için bankaları karşılaştırın, kazançlı çıkın!

ICBC Turkey

ICBC Konut Kredisi

2015 yılında ismini ICBC (Industrial and Commercial Bank of China) olarak değiştiren Tekstil Bank, bankacılık faaliyetlerine devam etmekle birlikte pek çok alanda müşterisine avantaj sağlamaktadır. ICBC konut kredisi yanında diğer bireysel kredi türlerinde de faaliyet göstermektedir. ICBC konut kredisine Yeni Evim Kredisi ismi verirken çeşitli kampanyalarla esnek ödeme planları da sağlamaktadır. 120 aya varan vade seçenekleri ve sabit faiz oranları ile ev sahibi olmak için beklemeyin.

ICBC Konut Kredisi Hesaplama

ICBC konut kredisi hesaplama için müşterilerine çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. Bireysel kredilerle konut kredisi kıyaslandığında, konut kredilerinin vadesi daha uzun faiz oranları daha düşüktür. Sabit faiz oranları ve vade seçenekleri ile kullanmak istediğiniz kredi tutarını kendiniz hesaplayabilir, bütçenize uygun bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler için ICBC uygun faiz oranları ile her bütçeye uygun konut kredisi sunmaktadır. Bilgisayarınız aracılığıyla online olarak kendinize uygun konut kredisi ödeme planını hesaplayabilirsiniz. Ayrıca ICBC konut kredisini hesaplarken KKDF ve BSMV vergilerinden muaf olduğunuzu unutmalısınız.

 ICBC Konut Kredisi Yıllık Maliyet Oranları

 • Konut kredisi en fazla, söz konusu konutun %80’i kadar ödenebilir.
 • Konut kredisi erken kapanma ücreti kredinin %2’ si civarındadır.
 • Konut kredisi kullanırken, ICBC tarafından hayat sigortası yapılır

ICBC Konut Kredisi Başvuru

ICBC konut kredisi başvuru öncesinde kredi notunuzu gözden geçirmeniz faydalı olacaktır. Bilindiği gibi kredi notu, kredi başvurunuzun onaylanması için oldukça önemli bir etkendir. Bu yüzden konut kredisine başvurmadan önce kredi notu, geçmiş borç durumu, hali hazırda var olan borç durumu, gelir durumu gibi etkenlere dikkat etmenizde fayda olacaktır. Almak istediğiniz konut ile ilgili de bir araştırma yapmak da önemli bir unsurdur. ICBC bank yeni konutlara, yapımı henüz bitmiş olan konutlara kredi vermektedir. Yaşı 20 seneyi geçmiş olan konutlar için konut kredisi kullanılamaz. Ekspertiz raporuna göre söz konusu kredi başvurusu sonuçlanır.

ICBC Konut Kredisi Başvuru Evrakları

Satın alınacak konuta ait belgeler:

 • Kat mülkiyeti tapusu ya da
 • Kat irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesi ya da
 • Kat irtifakı tapusu ve inşaat ruhsatının fotokopileri.

Başvuru sahibi için gerekli olan belgeler:

 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • Gelir belgesi:
 • Ücretli çalışanlar için; son aya ait maaş bordrosunun fotokopisi veya ücret yazısı ve firma imza sirküleri,
 • Serbest meslek sahipleri için; vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, güncel mizan, karşılaştırmalı bilanço ve gelir tabloları,
 • Emekliler için; emekli tanıtım kartı ve banka hesap özeti,
 • Kira geliri elde edenler için; tapu fotokopisi ve kira sözleşmesi.

Şube Arama

Konut Kredisi Hesaplama

Konut Arama Durumu

Kredi Tutarı

Vade