En uygun konut kredisi için bankaları karşılaştırın, kazançlı çıkın!

Konut Kredisinin Teminatlari

  • Tüketicinin banka ile yapmış olduğu anlaşmanın şartlarını ve krediye ait geri ödeme koşullarını içeren konut kredisi sözleşmesinin ve ödeme planının imzalı birer kopyası tüketiciye verilir.
  • Kredinin ana teminatını oluşturacak olan ipotek, kredi kullandırımı ile eş zamanlı olarak gayrimenkulün bağlı bulunduğu tapu dairesinde tesis edilir.
  • Ancak krediye ait tüm teminatlar tamamlandıktan sonra kredi serbest bırakılarak tüketicinin talimatına istinaden ödeme yapılır.

Konut kredisi kullanımı sırasında, DASK yaptırılması zorunludur. Ayrıca Konut Sigortasının yanısıra, vefat ve işsizlik durumlarındaki riskleri karşılamak için Hayat Sigortası ve İşsizlik Sigortası da yaptırılmaktadır.

Konut sigortası : Yangın, hırsızlık, su baskını gibi maddi hasara sebep olabilecek durumlarda poliçenin teminatı kapsamında ödeme yaparak tüketicinin zararını asgariye indirir.

Hayat sigortası : Tüketicinin ciddi bir hastalık geçirmesi veya vefatı durumunda, hayat sigortası sayesinde kalan kredi bakiyesinin tamamı, sigorta şirketi tarafından bankaya ödenerek borç kapatılır.

DASK : Tapu müdürlüğünde satış işlemleri gerçekleştirilirken belgelenmesi gerekmektedir. Bu nedenle, tapudaki işlemler gerçekleştirilmeden DASK poliçesinin oluşturulması önerilir.

Konut Kredisi Hesaplama

Konut Arama Durumu

Kredi Tutarı

Vade