En uygun konut kredisi için bankaları karşılaştırın, kazançlı çıkın!

Mortgage Kredisi

Farklı bankaların teklifleri alındıktan sonra bu teklifler karşılaştırılır. Konut kredilerinde sadece faiz oranını dikkate almak tüketiciyi yanlış sonuçlara götürebilir. Tüketici, kredi veren kuruluşun kredilendirme şartlarını ve kullandırım sırasında oluşabilecek masrafları da öğrenmelidir. Dosya masrafı, ekspertiz ücreti, ipotek ücreti vb. bankadan bankaya değişen çeşitli masraf kalemleri kredinin maliyetini hesaplarken hesaba katılmalıdır. Diğer taraftan işsiz kalınması, vefat gibi öngörülemeyen durumlarda kredi ödemelerinde aksama olabilir; bu nedenle bu durumlar için geliştirilmiş sigorta ürünlerinin tercih edilmesinde yarar görülür.

Ödeme Planı : Bankalar konut kredisi için değişik ödeme planları sunabilirler. Bu seçenekler arasından tüketicinin ödeme gücüne en uygun ödeme planı ve ürünü seçmesi, ileride taksit ödemelerini kolaylaştıracaktır. Ayrıca bazı ödeme planları kredi vadesi boyunca tüketicinin ödeyeceği toplam faiz yükünü hafifletebilirken bazıları ise artırabilir. Değişik seçenekleri incelemek üzere bankaların alternatif ödeme planları talep edilebilir. Konutkredisi.com.tr danışmanları da sistemi kullanan tüketicilere farklı ödeme planları sunabilir.

Vade Seçenekleri :Konut kredisi, uzun vadeli bir kredi türüdür ve bankalar 360 aya kadar konut kredisi kullandırabilirler. Ancak, vade uzadıkça kredi taksitlerinin azalması sebebiyle kredi anaparasının daha yavaş geri ödeneceği ve bu nedenle vade boyunca ödenecek toplam faiz tutarının artacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Tüketicinin ödeme gücü çerçevesinde vadenin mümkün olduğunca kısa tutulması ödenecek taksit tutarlarını artırmakla birlikte, ödenmesi gereken toplam faizin azalmasını sağlar. Tüketicinin ödeme gücüne uygun seçim yapılması halinde kredi geri ödemelerinde sorun yaşama riski azalır.

Kredilendirme Oranı : Bankalar, satın alınacak gayrimenkulü ekspertiz değerinin azami yüzde 75 oranına kadar kredilendirebilirler. Diğer bir ifade ile konut satın alma kararı verdiğinde tüketicinin ödemesi gereken tutarın en az yüzde 25’lik kısmına peşinat olarak sahip olması ve maksimum geriye kalan %75’lik tutar için kredi kullanması mümkündür. Ancak tüketici satın alacağı konuttan başka bir konuta daha sahipse, bazı bankalar bu konutu da teminat gösterilmesi koşuluyla satın alınacak konutun değerinin %100’üne kadar kredi verebilmektedir

Konutkredisi.com.tr adresindeki formu doldurduğunuz taktirde bilgileriniz kişiye özel danışmanınıza ulaşır. Konutkredisi.com.tr danışmanınız tüm bu hesaplamalarda size yardımcı olur ve en uygun seçenekleri size telefonla ulaşarak sunar. Teklif alma ve pazarlık sürecinizin hızlı ve pratik bir biçimde gerçekleşmesini sağlar. Dilerseniz sizi ön onay sürecini başlatmak veya teklif almak için bir veya birden fazla banka şubesine yönlendirir. Size özel soru ve sorunlarınıza cevap bulmaya çalışır. Danışmanınıza özel telefon numarasından iş saatleri içerisinde istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Tüm bu hizmet size hiçbir ücret yansımadan verilir

Konut Kredisi Hesaplama

Konut Arama Durumu

Kredi Tutarı

Vade