En uygun konut kredisi için bankaları karşılaştırın, kazançlı çıkın!

Türkiye Finans

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Kredisi

Türkiye Finans Katılım Bankası köklü katılım bankalarından biridir. Pek çok bankacılık faaliyetlerinde çalışan Türkiye Finans Katılım Bankası konut kredisi alanında da alternatifli bakış açısıyla tüketicilere hizmet sunmaktadır. Siz de bir ev sahibi olmak istiyorsanız, almak istediğiniz ev Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından satın alınır. Daha sonra uygun vade seçenekleri ve faiz oranları ile satılır. Yani Türkiye Finans satın almak istediğiniz ev için size uygun koşullarda ihtiyacınız olan finansmanı sağlar.

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi için başvuruda bulunmayı düşünüyorsanız ödeme planınızı oluşturmanız gerekmektedir. Türkiye Finans Katılım Bankası konut kredisi hesaplama konusunda tüketicilere alternatifler sunarak kişiye özel bir ödeme planı oluşturmanızı sağlar. Konut finansmanı çözümlerinden bütçenize uygun olan ödeme planını vade seçenekleri ve faiz oranlarını dikkate alarak oluşturabilirsiniz. Dört ana ödeme planı arasından gelir durumunuza en uygun olan ödeme planını kişiselleştirerek yeniden planlamanız çok kolay. Aylık gelirinizle doğru orantılı yapacağınız ödeme planı ile sizde kolayca ev sahibi olabilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Kredisi Yıllık Maliyet Oranları

  • Kredi Tahsis ücreti, kullanacağınız kredi tutarının binde 5'i kadardır.
  • Ekspertiz ücreti 525 TL’dir. Metrekare ölçülerine göre tutar değişir. İlgili değerleme firması tarafından fatura edilen tutar ile Banka tarifesi arasında kalan fark işlem akabinde iade edilir.
  • İpotek tahsis ücreti 150 TL’dir.

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Kredisi Başvuru

Konut kredisi için başvuru sürecine başladığınızda şubeye kadar gitmenize gerek kalmadan işlemlerinizi yapabilirsiniz. Türkiye Finans Katılım Bankası konut kredisi başvurusu için tüketiciye çeşitli kanallar sunmuş olup, bu kanallar üzerinden bankanızdan destek alabiliriniz. İnternet bankacılığı, telefon bankacılığı ve Türkiye Finans şubeleri aracılığı ile konut kredisi sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Kredisi Başvuru Evrakları

  • Nüfus cüzdanı veya ehliyet,
  • Gelir belgesi/maaş bordrosu,
  • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
  • Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesi
  • Ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir.

Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir.

Şube Arama

Konut Kredisi Hesaplama

Konut Arama Durumu

Kredi Tutarı

Vade