En uygun konut kredisi için bankaları karşılaştırın, kazançlı çıkın!

Finansbank

Finansbank Konut Kredisi

Finansbank konut kredisi alanında çeşitli kampanyalarla ev sahibi olmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Standart konut kredisi, evini değiştiren konut kredisi, artan ve azalan taksitli konut kredisi, peşinatsız %100 konut kredisi ve kentsel dönüşün kredisi kampanyaları ile altı farklı konut kredisi seçeneği sunan Finansbank, kişiye özel ödeme seçenekleri ve uygun faiz oranlarıyla avantaj yaratıyor. Ev sahibi olmak istiyorsanız, siz de bu seçeneklerden faydalanarak, kolayca istediğiniz evi satın alabilirsiniz.

Finansbank Konut Kredisi Hesaplama

Finansbank konut kredisi hesaplama için bankaya kadar gitmenize gerek olmadan internet üzerinden belirtilen vade sayısı ve faiz oranları ile kendinize özel ödeme planı oluşturarak, ne kadar kredi kullanabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Ödeme planınızı oluştururken aylık gelir miktarınızı göz önünde bulundurmanız önemli bir ayrıntıdır. Aylık ödemeniz gereken kredi tutarının gelirinizden az olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Böylece kullanmış olduğunuz krediyi kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Finansbank Konut Kredisi Yıllık Maliyet Oranları

 • Kredi Tahsis ücreti, kullanacağınız kredi tutarının binde 5'i kadardır.
 • 500,000 TL ve üzeri 1-120 ay vadeli kredilerde %0,90 ile %0.95 arasında faiz oranı kullanılırken 500,000 TL üzeri kredilerde %1,07 oranında faiz kullanılmaktadır.
 • İpotek tahsis ücreti 120 TL civarındadır.
 • Diğer ücretler kaleminde Taşınır Taşınmaz Rehin ücreti minimum 500TL maksimum 800TL’ dir.
 • Ekspertiz ücreti 544 TL’dir. Metrekare ölçülerine göre tutar değişir. İlgili değerleme firması tarafından fatura edilen tutar ile Banka tarifesi arasında kalan fark işlem akabinde iade edilir.
 • Aylık ve yıllık maliyet oranı hesaplamasına Kredi Tahsis, Ekspertiz ve Taşınır Taşınmaz Rehin ücretleri dâhil edilmiştir.
 • Toplam Geri Ödeme Tutarı; kredinin, faiz, fon, vergi, ücret ve diğer maliyetler dahil toplam fiyatıdır.
 • Konut sigortası yıllık ortalama 224TL, DASK prim ücreti yıllık ortalama 153 TL'dir. Konut sigortası ve DASK prim tutarı ortalama olarak alınmıştır; bu tutar lokasyona ve m²'ye göre değişiklik göstermektedir

Finansbank Konut Kredisi Başvuru

Finansbank konut kredisi başvurunuzu ortalama bir sabit geliriniz varsa ve gelirinizi belgeleyebiliyorsanız, istenilen belgeler eşliğinde Finansbank konut kredisi kullanabilirsiniz. Kredinizi 180 aya kadar vadelendirerek, sabit faiz oranları ile ödeme tutarını önceden belirleyebilirsiniz. Satın almak istediğiniz konutun, ekspertiz raporundaki tutarının %80’i için kredi kullanabilirsiniz. Konut kredinize 4 kolay adımda başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden veya şubeye giderek yaptığınız başvuru sonucunda ekspertiz raporu aşaması gelir. Bu aşamadan sonra evraklar tamamlanır ve kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Finansbank Konut Kredisi Başvuru Evrakları

 • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
 • Kimlik belgesi (Nüfus Cüzdanı)
 • Güncel tarihli herhangi bir fatura
 • Maaş bordrosu veya gelir belgesi

Şube Arama

Konut Kredisi Hesaplama

Konut Arama Durumu

Kredi Tutarı

Vade