En uygun konut kredisi için bankaları karşılaştırın, kazançlı çıkın!

Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi faiz ve vade oranları bankalara göre değişiklik göstermekle birlikte, maksimum 360 aya varan vade ile kredi kullanılabilirsiniz. Konut kredisi kullanımınızda alacağınız evin değeri oldukça büyük bir öneme sahiptir. Satın alacağınız evin değeri gayrimenkul değerleme uzmanı (eksper) tarafından belirlendikten sonra, evin değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.

Bütçenize en uygun kredi tekliflerine konut kredisi hesaplama aracını kullanarak, anında ulaşabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz kredi tutarını, vadeyi ve kredi ihtiyaç sebebinizi hesaplama aracı üzerinde bulunan gerekli alanlara girerek, bankaların konutkredisi.com.tr’ye özel faiz oranlarıyla sundukları, konut kredisi tekliflerini kolayca karşılaştırabilirsiniz.

Karşılaştırma ekranında, tüm bankaların ilk yıl için hesaplanan sigorta masrafları da dahil tüm maliyet oranlarını görmeniz mümkün. Hesaplamada istediğiniz vadede en uygun faiz oranına sahip olan bankaların konut kredisi teklifleri en üstte yer alacaktır. Ürünlere ait faiz oranı ve diğer tüm masraflar hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız, “ürün detayını göster” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Konut Kredisi Hesaplarken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

1. En uygun faiz oranı değil, en uygun maliyet oranını arayın
Konut kredisi tüketicisi için faiz oranları, en uygun krediyi belirlemede en önemli kriter. Ancak çoğu zaman en uygun faiz oranını sunan banka en iyi maliyeti sunmayabiliyor. Tüketicilerin faiz oranı yanında dosya masrafı, ek komisyon, ekspertiz ücreti, sigorta ücretleri gibi kredi masraflarını da dikkate almaları toplam kredi maliyetini değerlendirmede çok önemli rol oynuyor.

2. Sadece çalıştığınız banka değil tüm bankalarla görüşün
Tüketiciler sadece çalıştığı ve bildiği birkaç bankadan fiyat alarak aslında çok önemli fırsatları kaçırıp zarar edebiliyorlar. Tüketiciler tarafından yeteri kadar bilinmeyen küçük banka ve konut finansmanı kuruluşları dönemsel olarak çok cazip fiyatlamalar sunabiliyor.

3. Kendi meslek grubunuza özel kampanyalardan faydalanın
Bankalar dönemsel olarak farklı meslek ve gelir gruplarına özel kampanyalar yapabiliyorlar. Bu kampanyalarda faiz oranı ve masraflarda çok cazip indirimler bulmak mümkün olabiliyor. Piyasada en iyi maliyeti sunmuyor gibi görünen bir banka, belli bir müşteri segmenti için en uygun banka olabiliyor.

4. Ödeme gücünüze uygun özel ödeme planlarını değerlendirin
Özel ödeme planları ev alma hayalini erteleyen kişileri bugün ev sahibi yapabilirken, gelir durumu uygun kişiler için kredi maliyetini ciddi ölçüde düşürebiliyor. Bu yüzden bankaları karşılaştırırken sundukları klasik konut kredisi ürünleri haricinde özel ödeme planlı ürünlerini de karşılaştırmak çok önemli.

5. Uzman bir danışman ile çalışın
En uygun konut kredisini bulmak oldukça önemli ve zorlu bir süreç. Bu önemli finansal kararda yanlış tercih tüketiciye 80 bin TL’lik kredi geri ödemesinde 10 bin TL fazladan maliyet olarak yansıyabiliyor. Bu yüzden tüketicilerin, internette kredi seçeneklerini karşılaştırdıktan sonra bankalardan bağımsız uzman mortgage danışmanları ile görüşerek kredi konusunda yardım almaları hem süreci kolaylaştırıyor, hem de zarar edilmesini engelliyor. Bankalarla görüşüp kredi kullanamayacağına karar veren pek çok kişi için uzman mortgage danışmanı ile daha doğru bir başvuru hazırlamak ve kendisini kredilendirecek doğru bankalara başvurmak büyük fark yaratıyor ve ev sahibi olmalarını sağlıyor.

Konut Kredisi Hesaplama

Konut Arama Durumu

Kredi Tutarı

Vade