En uygun konut kredisi için bankaları karşılaştırın, kazançlı çıkın!

Hakkımızda

  • Konutkredisi.com.tr kurumsal yapısı ve güçlü ortaklığı ile Türkiye’nin önde gelen bağımsız kredi danışmanlık şirketlerinden biridir. Ortaklarımız arasında herhangi bir banka yoktur.
  • Konutkredisi.com.tr mortgage konusunda uzman kadrosuyla müşterilerine farklı bankaların sunduğu kredilerin faiz hesaplamalarını, masraflarını ve diğer tüm özelliklerini detaylarıyla birlikte karşılaştırmalı olarak sunar, kredi almak konusunda doğabilecek tüm sorularını telefon üzerinden yanıtlar ve kredi süreci konusunda bilgilendirir.
  • Konutkredisi.com.tr hizmetleri müşteriler için tamamen ücretsizdir; gelirini mortgage ürünlerini tanıttığı bankalardan reklam-tanıtım ücretleri şeklinde sağlar.
  • Konutkredisi.com.tr Türkiye’nin tüm illerinde hizmet vermektedir.
  • Konutkredisi.com.tr danışmanları dürüstlük, güvenilirlik ve bağımsızlık ilkelerini esas edinmiştir.

Türkiye’de kurumsal bir kredi danışmanlık şirketi

Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş. 2010 yılında faaliyetlerine başlayan genç ve hızlı büyüyen bir şirkettir. Amacımız konut kredileri konusunda bankalardan bağımsız olarak çalışarak tüketiciyi bilinçlendirecek ve çoğu insan için hayatının en önemli finansal kararı olan kredi kullanma kararını doğru olarak vermesini sağlayacak sistemi bu konuda gelişmiş tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de yaygınlaştırmaktır.

Ortakları arasında Türkiye bankacılık sektöründe ciddi deneyimleri olan güçlü isimlerin yanında İtalya’da kredi danışmanlığı konusunda pazar lideri olan GruppoMutuiOnline’ın kurucu ve yöneticileri de vardır. İtalyan borsasında halka açık olan şirket, senelik 2 milyar Avro’nun üzerinde kredi kullandırımına aracılık etmektedir ve İtalyan kredi piyasasının en güçlü dağıtım kanallarından biri durumundadır.

Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş. anlaşmalı olduğu bankalarla Destek Hizmet Kuruluşu olarak çalışmaktadır

Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş tarafından bankalara sunulan hizmetler Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından 05.11.2011 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren “Bankaların Destek Hizmetleri Almalarına İlişkin Yönetmelik” kapsamına girmektedir. Hizmet sunulan bankalar ve BDDK’nın Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş. tarafından yürütülen çalışmaları denetleme yetkileri bulunmaktadır.

Yönetim Kurulumuz

Ömer Paksoy

Arthur Andersen ve Ernst & Young’da bağımsız muhasebe denetimi (audit) yaparak başladığı çalışma hayatına PricewaterhouseCoopers’da kurumsal finansman ve danışmanlık bölümünde uzman olarak devam etmiştir. Daha sonra başarılı ve hızlı büyüyen şirketlere yatırım yapan girişim sermayesi şirketi Turkven Private Equity’de yatırım uzmanı olarak çalışmıştır. Ömer Paksoy, Syracuse Universitesi Makine Mühendisliği bölümünü mezunudur.

Onur Tekinturhan

ABD’de Capital One Bankası’nda çeşitli görevlerde deneyim kazandıktan sonra Türk Ekonomi Bankası’na (TEB) katılarak bireysel bankacılık ve tüketici kredileri alanlarında iş geliştirme faaliyetlerini yönetmiştir. Daha sonra başarılı ve hızlı büyüyen şirketlere yatırım yapan girişim sermayesi şirketi Turkven Private Equity’de yatırım uzmanı olarak çalışmıştır. Onur Tekinturhan, Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve University of Maryland’den MBA derecesini almıştır.

Marco Pescarmona

Morgan Stanley’de yatırım analistliği görevinden sonra McKinsey & Company’de çeşitli büyüklükteki şirketlere yönetim danışmanlığı yapmıştır. Daha sonra İtalya’da konut kredisi konusunda müşterilere hizmet veren öncü şirket olan MutuiOnline’ı kurmuş ve halen yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Marco Pescarmona, Turin Polytechnic Institute Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve Massachusetts Institute of Technology (MIT)’den MBA derecesini almıştır.

Alessandro Fracassi

Booz, Allen & Hamilton’da çeşitli büyüklükteki şirketlere yönetim danışmanlığı yapmıştır. Daha sonra İtalya’da konut kredisi konusunda müşterilere hizmet veren öncü şirket olan MutuiOnline’ı kurmuş ve halen CEO’luğunu yapmaktadır. Alessandro Fracassi, Milan Polytechnic Institute Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve Massachusetts Institute of Technology (MIT)’den MBA derecesini almıştır.

Danışma Kurulumuz

Burhan Karaçam

1972 yılında Arthur Andersen'ın Londra ofisinde profesyonel yaşantısına başlayan Burhan Karaçam, 1981 yılında bankacılık sektörüne geçti. Pamukbank'ta Genel Müdür Yardımcılığı ve Egebank'ta Genel Müdürlük yapan Burhan Karaçam, 1987 yılında Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğüne getirildi. Burhan Karaçam'ın Yapı Kredi Bankası'ndaki (YKB) 12 yıllık Genel Müdürlüğü süresince YKB Türkiye'nin en aktif, en yenilikçi ve en fazla gelir üreten bankası konumuna geldi ve çeşitli finansal kriterler açısından da sektörde 1 numaraya yükseldi. 2003 yılından bu yana, finans sektörünün yanı sıra çeşitli sektörlerdeki projelerin stratejik tasarım ve uygulama faaliyetlerine devam eden Karaçam, Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü'nden mezundur.

Birol Yücel

Birol Yücel yaklaşık 20 yıllık tecrübesi sırasında Arthur Andersen’de denetçi ve danışman, Yapı ve Kredi Bankası’nda genel müdür yardımcılığı, Turkven Private Equity bünyesinde iş ortağı ve Gayrimenkul Fonu yöneticisi olarak çeşitli görevler yürüttü. Aynı zamanda toplam hacmi 10 milyar USD’yi aşkın kurumsal finansman projelerinde danışmanlık yaptı. Finans, Telekom, Gayrımenkul, Turizm ve Sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerin yönetim kurullarında bulundu. Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezundur.

Can Yücaoğlu

Can Yücaoğlu finansal piyasalarda 11 yıldan fazla deneyime sahiptir. McKinsey & Company’nin Berlin ve Istanbul ofislerinde iş geliştirme, satış gücü verimliliği, değer bazlı yönetim ve durum tespiti alanlarında kıdemli uzman olarak görev almıştır. Can, Northwestern Üniversitesi Elektrik Mühendisliği’nde lisans ve Harvard’da ise lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

Konut Kredisi Hesaplama

Konut Arama Durumu

Kredi Tutarı

Vade